What's new
Welcome

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

  • If you're a Streamer , you can join our Streamer group and share your stream in our Stream Box. Click here to more information.

Bugüne Kadarki En İlginç Hayatta Kalma Oyunu

NobraN

Tayfun MUTLU
Staff member
Administrator
SCUM Player
Joined
30 June 2018
Messages
166
Likes
8
Points
18
Location
Norway
Website
www.tayfunmutlu.com.tr
#1

kkqtuT3NLfzXpBmRhN8XeF-650-80.jpg
Umarız açlık ve susuzluk özelliklerinin olduğu hayatta kalma oyunlarından sıkılmamışsınızdır çünkü SCUM'da da bunlar mevcut fakat bunlara ek olarak vücudun için gerekli olan her vitamin ve mineral bu oyunda önemli. Üstteki fotoğrafda gördüğünüz gibi vücudunuzla ilgili tüm detayları takip edip yönetebilirsiniz. Kalori alımları ve harcamaları , yağ / kas oranı , mide genişliği vb. gibi aklınıza gelebilecek herşey!

Metabolizma simülasyonunun dışında SCUM'da çok daha farklı özellikler var ve bu özellikler şuan alfa testçilerinin geri bildirimlerine göre geliştiriciler tarafından hergün değişmekte. Oyunun anafikri , bir televizyon programında tutsaksınız ve adada hayatta kalmak için etkinliklerde yarışıp , ün kazanıp , gerekirse eşyalarını satıp hayatta kalmaya çalışmaktır.

SCUM'da hayatta kalma sadece ye yada öl problemi üzerinden yürümüyor. Tabikide hiç yemek yemezsen öleceksin fakat ne yediğinde önemli. Yediğin şeyler senin karakterinin fiziksel özelliklerini etkiliyor. Eğer şişman bir karakter yaratırsanız ve uyguladığınız diyet programında protein ve karbonhidrat dengesini sağlayamazsanız karakteriniz dengesiz bir şekilde kas ve kilo kaybedecek.

SCUM'daki asıl amaç adadan kurtulmak! Oyunda tüm bu beslenme yöntemleri ile ilgili detaylı bilgiler mevcut ve boynunuzun arkasındaki çip ile bu değerler ölçülmekte. Adadan kurtulmak için önce bu çipten kurtulmanız gerekmekte fakat bunu yaparken ölmemeniz gerekiyor :) Muhtemelen sağlık ve programlama konusunda üst seviyelere ulaşmış diğer oyuncuların yardımına ihtiyacınız olacak. Fakat çipi çıkardığınızda vücudunuzun sodyum değerini kesin olarak bilme gibi yararlı özelliklerinide daha fazla kullanamayacaksınız.

Geçtiğimiz aylarda SDN yazarlarının çektiği ön inceleme videosunu izleyebilirsiniz.

 

Attachments